idris-gunaydin-1
8553212
6726309
yon sinav-sorulari
yon sinav-sonuclari
e-sınav
   
.
.
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI
DİREKSİYON SINAVI VİDEOSU
MUTLAKA İZLEYİN
   
.
Duyuru.:
OTOMATİK VİTES YENİ CLIO ICON- MANUEL VİTES YENİ CLIO JOY ile yeni yılda ehliyet sahibi olmanın avantaj ve ayrıcalığını yaşayın. .e-SINAV uygulaması, Stajer sürücülük ile ilgili merak ettikleriniz, yeni ehliyet fiyatları, yeni ehliyet uygulama sınavı ile ilgili merak ettikleriniz burada... Kaliteli eğitim için İdris Günaydın Sürücü Kursu...(212)855 32 12

Koşulsuz müşteri memnuniyetini ilke edinen eğitim sistemimiz; klasik eğitim ortamından uzak, güler yüzlü ve samimi bir eğitim ortamını, akan trafikte ve tecrübeli, konusunda uzman-usta öğreticilerle sunmakta, sürücülerimizi en iyi şekilde trafiğe çıkmak için hazırlamaktadır.

Otomatik vites direksiyon dersi eğitimimizde ayrıca; Araç kullanım refleksinizi arttırabilmek için akıcı trafikte, direksiyon hakimiyetinizin gelişmesi için dar ve ara sokakların bulunduğu bölümlerde ve sorunsuz park için her türlü yani paralel, iki araç arasına, geri ve dik park yapabilmeniz için özenle ve yoğun özel direksiyon dersi vermekteyiz.
Direksiyon kursu olmak büyük sorumluluktur, direksiyon eğitimi alacaksınız ciddi ve konusunda uzman bir sürücü kursu tercih etmelisiniz, detaylar için lütfen arayınız...

 


Bizden alacağınız özel direksiyon eğitimi ile akan trafiğe çıkma garantisi veriyor, ehliyet sınavında % 95 başarı sağlıyoruz.


Özel Direksiyon Dersi için Avrupa Yakası aranılan Başlıca Semtler : Levent , Beşiktaş , Bebek, Sarıyer, Maslak, Etiler, Ortaköy, Nişantaşı, Arnavutköy, Mecidiyeköy, Şişli, Fatih, Bakırköy, Beylikdüzü, Silivri, Büyükçekmece, Avcılar, Sefaköy, Yenibosna, Hadımköy, Çatalca, Gürpınar, Beykent, Kavaklı, Florya veya istediğiniz herhangi bir güzergahta Direksiyon Dersi verilir.

 •     Sürekli durma ve kalkmaları kavrayabilmeniz için yoğun trafikte,
 •     Araç kullanım reflaksinizi arttırabilmek için akıcı trafikte,
 •     Direksiyon hakimiyetinizin gelişmesi için  dar ve ara sokakların bulunduğu bölümlerde,
 •     Rampada aracı kaldırmanız ve geri kaçırmamanız için rampalı dik yokuşlu bölümlerde,
 •     Aracınızı hızlı kullanabilmeyi ve bağlantı yollarını kavrayıp levha okuma becerinizin gelişimi için  E-5 ve Tem otoyollarında,
 •     Her türlü yani paralel ve dik park yapabilmeniz için alışveriş merkezlerinin açık ve kapalı park alanları ile trafiğin yoğun olmadığı alanda park tekniği ile eğitim vermekteyiz.

  PARK İÇİN ; AŞAĞIDAKİ 'PARK OYUNU' ALGINIZIN GÜÇLENMESİNDE FAYDALI OLACAKTIR...TAVSİYE EDERİZ
Özel Direksiyon Eğitim araçları için tıklayınız.

 

 

 • Yeni ehliyet Yasası
 • Yeni Türk Ehliyetleri
 • Ehliyetinizi Hemen Alın

Artık ehliyetler ömür boyu geçerli olmayacak.

yeni_ehliyet

* Düzenleme ile ehliyetler ömür boyu geçerli olmayacak. Bazı sınıflar için 10, bazıları da 5 yılda bir değiştirilecek. Yenilenen sürücü belgeleri için harç alınmayacak, sadece belge parası alınacak. 
* Her sınıfta iki yıllık deneyim aranacak.D ve DE sınıfı ehliyet almak isteyenler en az 24 yaşında olacak.
* Tasarı, trafik cezalarının ödenmesinde taksit dönemi de başlatıyor. Peşin ödeyenlere yüzde 25 indirim yapılacak. Bir ay içinde müracaat edilmesi halinde ise 4 taksitte ödeme imkanı getirilecek. Trafik polisleri peşin para tahsilatı yapmayacak. 
* Tasarıyla, motorlu bisiklet ve motosiklet kullananlara verilecek. M, A1 ve B1 sınıfı sürücü belgeleri için aranan yaş şartı da 17'den 16'ya çekilecek.
* Yeni Türk ehliyetleri, fiziki olarak AB ülkelerinde kullanılan sürücü belgesine uygun olacak ve AB ülkelerinde de kullanılabilecek. Yeni ehliyetlerde sahteciliğin önüne geçilmesi için güvenlik üst düzeyde tutulacak ve ehliyetler ‘ömür boyu’ geçerli olmayacak. Ancak yenileme için tekrar sınava girmek gerekip gerekmeyeceği henüz belli değil.

Etiketler : Yeni Ehliyet Yasası, Otomatik vites ehliyeti, yeni sürücü belgesi, otomatik vites direksiyon dersi

Yeni_ehliyetler

AB standardındaki yeni ehliyetlerin özellikleri şöyle:

* Polikarbonat malzemeden lazer baskı ile üretilecek sürücü belgeleri, özel renk ve mikro harfler içeren karmaşık bir tasarıma sahip olacak.
* Kartın içerisinde, ultraviyole ışığa tutulduğunda görülen yazı ve şekiller bulunacak.
* Kartta renkli güvenlik mürekkepleri kullanılacak. Böylece tarama, baskı ya da kopyalama yoluyla kartın taklit edilmesinin önüne geçilecek.

Lazer baskı fotoğraf

* Fotoğraf, karta lazer baskı ile işlenecek. Fotoğraf üzerinde oynamaya veya kopyalamaya karşı özel hologram bulunacak.
* Kartta ısıya dayanıklı renk geçişli mürekkep, değişken lazer görüntüler, ultraviyole floresan mürekkep, renk değiştiren baskı, arka planda dijital su izi, kızıl ötesi ya da fosforlu boya, kabartama harf, sembol ve şekiller de bulunacak.
* Belgenin ön yüzünde kişisel bilgiler bulunacak. Arka yüzde ise belge sahibinin kullanmaya yetkili olduğu araç ya da araçların kategorisi ile her bir kategori için belgenin geçerlilik tarihi yer alacak. Arka yüzde ayrıca ek bilgiler ile sürücü ve araca ilişkin kısıtlamaların kodları bulunacak.

Etiketler: Yeni Ehliyetin Özellikleri, yeni ehliyetler resmi, yeni ehliyetin rengi

EHLİYETİNİ ALMAYANIN SERTİFİKASI İPTAL OLACAK

Sürücü kurslarına giderek sertifakasını alan ancak bunu henüz sürücü belgesine dönüştürmeyenler sertifika tarihine göre 2 yıla kadar ehliyetlerini almadığı takdirde yeniden kursa kayıt olmak zorunda kalacak.

TEORİK SINAVLARDA DÜZENLEME
Teorik sınavda 2014 yılında yapılan düzenlemelere ek Trafik Adabı dersi geldi. Ehliyet sınav soru sayısında ve sınav süresinde 2014 yılındaki gibi uygulanacak. Bütün sertifikalar için soru sayısı 50 ve sınav süresi 60 dakika olarak belirlendi. Ehliyet sınavında trafik ve çevre dersinden 23, Araç Tekniği dersinden (Motor) 9 , ilk yardımdan 12 ve Trafik Adabı dersindende 6 soru sorulacak.

ENGELLİLER İÇİN İŞARET DİLİ BİLEN ÖĞRETMEN
İşitme engelli kursiyerler için sınav salonunda görevlendirilecek öğretmenler öncelikle işaret dili bilen ve bakanlığa bağlı okul/kurumlarda görevli öğretmen personelden seçilecek. Yoksa il ve ilçede bulunan kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personel arasından görevlendirme yapılacak. Ortopedik engeli olan kursiyerler sınav binalarının giriş katlarındaki salonlara yerleştirilecek. Engelli kursiyerin ihtiyacına göre salon düzeni ya da ek oturma düzeni hazırlatılacak.

Etiketler: Sertifika iptal, Ehliyet, Ehliyeti alma süresi, ehliyet teorik sınav

BİRAZ PARK ÇALIŞALIM !!

NASIL BAŞLAYACAKSINIZ ?  
1. Aşağıda oyun1 yazan kısma tıkla . Daha sonra ,
2. Bir süre (10 sn) bekle ve oyun 'e tıkla. İyi Sürüşler

.
insan-kaynaklari
Ozel_Direksiyon_Dersleri
DERS VİDEOLARI
   
 
   
Dikkat Dağınıklığı ve Olabilecekler
MUTLAKA İZLEYİN !!
   
Hızlara Göre Çarpışma Etkisi
MUTLAKA İZLEYİN !!
 
 
.


Ehliyet Sınavı Soruları Ehliyet Sınavı Sonuçları