idris-gunaydin-1
8553212
6726309
yon sinav-sorulari
yon sinav-sonuclari
e-sınav
   
.
.
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI
DİREKSİYON SINAVI VİDEOSU
MUTLAKA İZLEYİN
   
.
Duyuru.:
OTOMATİK VİTES YENİ CLIO ICON- MANUEL VİTES YENİ CLIO JOY ile yeni yılda ehliyet sahibi olmanın avantaj ve ayrıcalığını yaşayın. .e-SINAV uygulaması, Stajer sürücülük ile ilgili merak ettikleriniz, yeni ehliyet fiyatları, yeni ehliyet uygulama sınavı ile ilgili merak ettikleriniz burada... Kaliteli eğitim için İdris Günaydın Sürücü Kursu...(212)855 32 12

Sertifikamı aldım, ehliyete ne zamana kadar çevirebilirim. Sertifika ile araç kullanılır mı?, Ehliyet sertifikası geçerlilik süresi.
Sertifika kaç yıl geçerli.
   
ehliyet-sertifika
 

 

Ehliyet Randevu

Sınavlardan başarılı olup sürücü belgesi alma hakkı elde etmiş adaylarımız, kursumuzdan aldıkları sertifika ve dosyalarını Nüfus müdürlüğüne götürmeden önce ehliyet randevusu almaları gerekmektedir. Aksi taktirde dosyaları kabul edilmeyecektir.
Ehliyet almak, yenilemek, zayi ve yabancı ehliyet alımlarının tamamı için randevu almak gerekmektedir.

İşlem Sırası :
1- Kursumuzdan Sürücü Sertifikasını alınız. (İçinden herhangi bir evrak kesinlikle almayın / atmayın. Sürücü sertifikası kaybedilirse gazete ilanı verilerek zayi işlemi yapılması gerekecektir ve ek ücretlere tabidir)
2- Nüfus Müdürlüğünden Ehliyet Randevusu Alınız. (İstanbul veya tüm yurtiçinde herhangi bir Nüfus Müdürlüğünden alabilirsiniz)
3- Ehliyet harç ücretlerini, Nüfus Müdürlüğüne gitmeden bankaya yatırınız (Halkbank'ın tüm şubelerine T.C Kimlik No, isim ve ehliyet sınıfı belirterek yatırabilirsiniz)

2018 Yılı Ehliyet Harç Tutarları
A1-A2-F-H Snıfı Ehliyetler:  164,40 TL
B Sınıfı Ehliyet :                      495,70 TL
C D E ve G Sınıfı Ehliyetler:  827,00 TL
Ehliyet Kart ve Vakıf Ücret: 159,00 TL


Not:
* Nüfusa gittiğinizde Kimliğiniz ile varsa ilk ehliyetinizin aslı yanınızda olsun.
Dosyanızın içinde diğer eklerle birlikte 2 adet biometrik fotoğraf olduğundan emin olun.

* Öğrenim belgenizin kursumuz tarafından onaylanmış fotokopisi dosyanızın içinde kalacak. Ayrıca öğrenim belgenizin aslı ya da noter tastikli (ıslak mühürlü) sureti yanızında olsun istendiğinde ibraz edecek ve tekrar alacaksınız.

* Bayanların, kızlık soyadı ile öğrenim belgesinde yazan soy isimleri farklı ise evlilik cüzdanı fotokopileri de ehliyet dosyasında bulunacaktır. Ayrıca, aslının da gerektiğinde ibraz için yanlarında olması gerekebilir.

* Randevu saatininden 30 dakika önce şubede olunuz.

* 1 yıl içinde Nüfustan ehliyete dönüşmeyen dosyanızda, sabıka kaydı ve sürücü sağlık raporunun süresi dolacağından eskisi atılmadan yenileri alıp dosyaya ilave ederek başvurunuz.

UYARI:
Kursumuzdan aldığınız Sertifika, alındığı tarihten itibaren 2 yıl içinde sürücü belgesine dönüştürülmediğinde iptaldir ve hakkınız yanmış olur.

Sürücü Kursumuzdan aldığınız sertifika, sürücü belgesi yerine kesinlike geçmez.
Sürücü sertifikası ile araç kullanmanız cezası 2018 yılı için 1002 TL'dir. Söz konusu bu cezayı erken ödemeniz halinde yüzde 25 ceza indirimi uygulanır ve 751,50 TL olur.


   
   
      Yeni aldığım ehliyet ile araç kiralama yapabilirmiyim?..>>>
Direksiyon Sınavı Hatalı Davranışlar..>>>

 


.
insan-kaynaklari
Ozel_Direksiyon_Dersleri
DERS VİDEOLARI
   
 
   
Dikkat Dağınıklığı ve Olabilecekler
MUTLAKA İZLEYİN !!
   
Hızlara Göre Çarpışma Etkisi
MUTLAKA İZLEYİN !!
 
 
.


Ehliyet Sınavı Soruları Ehliyet Sınavı Sonuçları